0 مورد   0 ریـال

آرشیو مطالب

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی - ایده آل سرویس و خدمات پس از فروش مورفی ریچاردز

دوشنبه 27 آذر 1396

 
   

ماشین ظرف شوئی چگونه کار می کند؟

 

مکانیسم کنترل

در اکثر ماشین های ظرف شوئی این قسمت به صورت یک سیستم کنترل الکترونیکی در پشت صفحه کنترل قرار دارد.این قسمت در واقع زماندهی و عملکرد ترتیبی را برعهده دارد به این صورت که زمان مناسب پاشش آب ، پخش ماده شوینده،خارج کردن آب فاضلاب و... را کنترل و به موقع مناسب انجام می پذیرد.مدل های امروزی از سیستم کنترل قفل کودک نیز بهره می گیرند.

شیرورودی  وپمپ

شیرورودی مکانی است که آب شهری یا همان آب لوله کشی را وارد ماشین ظرف شوئی می کند .ابتدا زمانی که شیرورودی روشن می شود نیازی به پمپ نیستو فشار آب اولیه برای پرکردن لگن یا همان حوضچه ماشین کافی است .

پمپ کلیدی ترین قسمت ماشین است که توسط الکترو موتور به حرکت رو می آورد.پمپ ماشین ظرف شوئی طی دو مرحله انجام می شود:1- وقتی که آب بافشار به سمت بازوهای آب پاش می رود2- زمانی که مرحله ای که فاضلاب ماشین به سمت خروجی ماشین می خواهد هدایت شود.

قسمت پمپ در زیر لگن یا همان حوضچه و دقیقا در مرکز ماشین قرار دارد.ماشین های ظرف شوئی به طور عمده دارای دو نوع پمپ ،حرکت مستقیم و برگشت پذیر می باشد.حالت استقراراین پمپ ها اکثرا عادی است.پمپ حرکت مستقیم در یک جهت حرکت می کند و برای چرخش جریان از بازوهای آب پاش برای تغییر جریان انجام می گیرد که از سولونیدها برای این کار استفاده می شود . پمپ های برگشت پذیر معمولا به صورت افقی برای آن قرار دارند.

*هدف ساخت ماشین های ظرف شوئی راحتی و آسایش بیشتر است ولی به عنوان کاربر نیز وظیفه شمااست که از آن به نحو احسن استفاده کنید و باید نکات را رعایت کنید:

-جهت استفاده از مواد شوینده دقت کنید و سعی کنید شوینده مخصوص را تهیه نمائید زیرا این امکان وجود دارد که استفاده ازمواد شوئنده معمولی کف زیادی تولید نماید و از ماشین سرریز نماید.

-حجم مناسبی را داخل ماشین ظرف شوئیی قرار دهید و بیش از اندازه آن را پر نکنیدتا فضای مناسب جهت پرتاب آب بروی ظرف ها وجود داشته باشد و ظرف ها رابه سمتی قرار دهید که قسمت های کثیف تر رو قرار گیرند.ظرف های  استیل و نقره را دقت کنید زیرا دو فلز درکنار هم در یک محیط مرطوب باعث خوردگی آن می گردد.

- ظروف هم شکل مانند کاسه و قاشق و ... را از هم جدا نموده و داخل ماشین قرار دهیدتا آب به همه قسمت های داخلی آن وارد شود.

-ظروفی که شکنندگی بالایی دارند و از چینی نازک تهیه شده اند و همینطور ظروف چوبی را داخل ماشین قرار ندهید زیرا احتمال لب پر شدن انها در اثر ضربه وجود دارد.

-در ساعاتی از روز از ماشین ظرف شوئی استفاده کنیدکه آب دارای فشار خوبی می باشد و سعی کنید همزمان ماشین لباس شوئی و ظرف شوئی باهم روشن نباشد تاآب به حد کافی به ظرف ها برسد.

-چناچه شهر شما دارای آب سخت (دارای املاح زیاد) می باشد از ماده شوینده بیشتری استفاده نمائید.

-ظرف های پلاستیکی را در قسمت پائین قرار ندهید زیرا مقع خشک کردن احتمال خراب شدن آن براثرحرارت می باشد.

-شاید تعجب کنید ولی ظرف های غذا را قبل از قراردادن داخل ماشین تمیز نکنید زیرا ماشین ظرفشوئی طوری طراحی گردیه است که برای تنظیم کردن PH محیط به خرده های از غذا که روی ظرف می باشد نیاز دارد.

-از قرار دادن ظروف کریستالی داخل ماشین خودداری کنید علت هم وجود سرب در این ظروف است که ب محیط شیمیایی داخل واکنش نشان می دهد.

-ظروف آلومینیومی را نیز سعی کنید داخل ماشین قرار ندهید زیرا این ظروف در اثر شسته شدن رنگشان ازبین می رود.

-ظروف تفلون نیز براساس اعتقاد سازندگان به دلیل مواد شیمیایی شوینده های که در داخل ماشین استفاده می شود به مرور و در دراز مدت خراب می شود.

*ماشین های ظرف شوئی عمل استرلیزه را انجام نمی دهد(استرلیزه کردن باید تحت فشار و بخار121 درجه صورت گیرد)در صورتی که ماشین های ظرف شوئی تنها در 75 سانتیگراد فعال می شوند.

 

 

 

دیدگاه های کاربرانایمیل شما برای عضویت در خبرنامه